Pohár šéfredaktora A reportu v nohejbale vybojoval opět tým Mladkov

Autor: Michal Voska

Ve sportovním areálu v pražských kasárnách 17. listopadu v Ruzyni se uskutečnil již 22. ročník armádního nohejbalového turnaje, který přilákal týmy z celé České republiky. Famózní finále znamenalo pro tým Mladkov již osmé vítězství a zasloužený putovní pohár.

Přebor v nohejbale tříčlenných družstev o pohár šéfredaktora A reportu, jehož hlavními organizátory jsou zejména pracovníci skupiny tělovýchovy Agentury služeb, kterým patří velké poděkování za bezchybnou organizaci, přivedl do Prahy jedenáct týmů. Pro některé účastníky šlo o opravdovou výzvu vzhledem k dlouhé cestě do Prahy po předcházejícím večerním zaměstnání. Turnaj provázela skvělá atmosféra, která se nesla i v duchu fair-play, jelikož i přes rivalitu jde o vojenské profesionály, kteří vždy táhnou za jeden provaz.

Velkou zásluhu na hladkém průběhu měl opět tandem rozhodčích, kteří nepřipustili žádnou diskusi, a jejich verdikt všichni respektovali. Smeče, falšované střely, vykrytí střel, zkrátka bylo se na co koukat. Na síti se uplatnili tvrdí smečaři a někdy se i téměř prohraný zápas podařilo zvrátit ve vítězství.

Zlato vybojoval tým Mladkov

Prvenství opět obhájil neprůstřelný tým Mladkov pod vedením kapitána týmu podplukovníka Tomáše Drápala, v němž nechyběl nadrotmistr Martin Petr, rotmistr Jakub Komůrka a praporčík Martin Menzel. Na nejvyšším stupni stáli již poosmé.

Na druhé, tedy stříbrné příčce, se umístil tým nohejbalistů ze Staré Boleslavi a třetí, tedy bronzová příčka, patří týmu z Prahy-Kbel. Pomyslná bramborová medaile putuje do Bechyně, nicméně dvaadvacátý ročník turnaje byl výhrou pro všechny zúčastněné za jejich odhodlání, plné nasazení a týmového ducha.

Poděkování patří i všem sponzorům, díky kterým si každý z týmů od prvního, do třetího místa odnesl hodnotné ceny, zejména oddělení PR Ministerstva obrany a LOM Praha s.p.