Pohár šéfredaktora A reportu v nohejbale vybojoval opět neporazitelný tým Mladkov

Autor: Michal Voska

Ve sportovním areálu v pražských kasárnách 17. listopadu v Ruzyni se uskutečnil již 21. ročník armádního nohejbalového turnaje, který přilákal týmy z celé České republiky. Famózní finále znamenalo pro tým Mladkov již sedmé vítězství a zasloužený putovní pohár.

O pohár šéfredaktora A reportu bojovalo v nohejbalovém turnaji dvacet armádních týmů

Přebor v nohejbale tříčlenných družstev o pohár šéfredaktora A reportu, jehož hlavními organizátory jsou zejména pracovníci skupiny tělovýchovy Agentury služeb, kterým patří velké poděkování za bezchybnou organizaci, přivedl do Prahy rekordních dvacet týmů. Pro některé účastníky šlo o opravdovou výzvu vzhledem k dlouhé cestě do Prahy po předcházejícím večerním zaměstnání. Turnaj provázela skvělá atmosféra, která se nesla i v duchu fair-play, jelikož i přes rivalitu jde o vojenské profesionály, kteří vždy táhnou za jeden provaz.

Dík patří i rozhodčím

„Letošní ročník byl opět výborný, ostatně jako již několik posledních ročníků, a musím podotknout, že sportovní výkony stály za to a finálová skupina je téměř na profesionální úrovni,“ konstatoval plukovník Miroslav Jebavý ze sekce rozvoje a plánování schopností Ministerstva obrany (SRPS MO), který vítězům také předával ceny. Poznamenal, že fyzická připravenost našich vojenských profesionálů je důležitá a každá příležitost, jak ji zlepšit, je mezi vojáky vítána. Velkou zásluhu na hladkém průběhu měl opět tandem rozhodčích, kteří nepřipustili žádnou diskusi, a jejich verdikt všichni respektovali. Smeče, falšované střely, vykrytí střel, zkrátka bylo se na co koukat. Na síti se uplatnili tvrdí smečaři a někdy se i téměř prohraný zápas podařilo zvrátit ve vítězství.

Zlato vybojoval tým Mladkov

Prvenství opět obhájil zřejmě neprůstřelný tým pod vedením kapitána týmu podplukovníka Tomáše Drápala z KVV Zlín, v němž nechyběl rotmistr Martin Petr (z Centra zabezpečení munice z Mladkova) či nadrotmistr Miroslav Šroler (z Centra zabezpečení munice z Týniště nad Orlicí). Na nejvyšším stupni stáli již posedmé.

„Jsme rádi, že se zvýšila účast týmů z různých útvarů AČR, za což patří dík velitelům. Přijeli konečně také mladší nohejbalisté, kteří hrají i v civilu vyšší nohejbalové soutěže, čímž se rapidně zvýšila i úroveň předváděné hry. Úroveň týmů byla opravdu vysoká, naše družstvo mělo štěstí, že vůbec postoupilo. Řekli jsme si pár taktických rad, přidali trochu víc bojovnosti, srovnali nohy a vyplatilo se. Od porážky ve skupině jsme to už zvládli až do finále. Zde již bojovaly jen čtyři naprosto vyrovnané týmy. O to víc nás těší předvedená hra s úspěšným finálovým vyvrcholením, která se snad líbila,“ dodal.

Vítězství patří všem

Na druhé, tedy stříbrné příčce, se umístil tým nohejbalistů ze Staré Boleslavi a třetí, tedy bronzová příčka, patří týmu z Bechyně. Pomyslná bramborová medaile putuje do Kbel, nicméně jednadvacátý ročník turnaje byl výhrou pro všechny zúčastněné za jejich odhodlání, plné nasazení a týmového ducha. Poděkování na závěr patří i všem sponzorům, díky kterým si každý tým až do šesté příčky odnesl hodnotné ceny, zejména pak o dary oddělení PR Ministerstva obrany a od LOM Praha s.p.