Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Nejnovější číslo A reportu věnuje nemalý prostor zahraničním misím

Nejnovější číslo A reportu věnuje nemalý prostor zahraničním misím

14.8.2017 • Poslední číslo časopisu A report přináší nejen reportáž z nasazení našich mentorů v iráckém Baládu, ale i z působení českého polního chirurgického týmu v Kábulu a nasazení českých vojáků v africkém Mali. Úvodní rozhovor s ředitelem Vojenského historického ústavu plukovníkem Alešem Knížkem je zaměřen na poměrně složité období, které nejen v souvislosti s rekonstrukcí budovy na Žižkově tuto instituci v nacházejících měsících čeká.

Nejnovější číslo A reportu věnuje nemalý prostor zahraničním misím

Z dalších článků patří k nejzajímavějším reportáže z pilotního projektu stanovení pořadí vojáků v hodnostech rotmistr a kapitán, z účasti našich odborníků na mezinárodním cvičení ve Švýcarsku zaměřeném na letecké monitorování radiační situace, z dalšího ročníku prestižního mezinárodního cvičení NATO Tiger Meet a cvičení Tobruq Legacy 2017.

Pravidelné rubriky jsou zaměřeny na KVV Praha – Středočeský kraj a jeho jednotku AZ, Interní komunikační portál a rukávové znaky útvarů a zařízení resortu MO. Oblast vojenské techniky je tentokrát zastoupena článkem zabývajícím se testováním nových bojových vozidel pěchoty, z nichž jeden typ bude v budoucnu zařazen do výzbroje Armády ČR. Časopis představuje zároveň novou generaci tahačů minometů Tatra 815-7T3RC1. Stránky vyhrazené vojenské historii přináší článek o nejúspěšnějším pilotovi Slovenského národního povstání Leopoldu Šromovi.

Nové číslo v elektronické podobě naleznete zde.

Hodnoťte a doporučte:

Autor: Vladimír Marek