Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Nejnovější číslo A reportu přináší reportáže ze dvou důležitých cvičení

Nejnovější číslo A reportu přináší reportáže ze dvou důležitých cvičení

18.9.2017 • Poslední číslo časopisu A report se podrobně věnuje nejen mezinárodnímu cvičení předsunutých návodčích a leteckých osádek Ample Strike 2017, které se v září uskutečnilo v České republice, ale také cvičení Opeřený had, jehož se zúčastnilo 1500 vojáků brigádního úkolového uskupení na bázi 4. brigády rychlého nasazení ve vojenském újezdu Hradiště. Přináší také rozhovor s brigádním generálem Ivem Střechou, který je zaměřený na současný stav pozemních sil i jejich budoucnost.

Nejnovější číslo A reportu přináší reportáže ze dvou důležitých cvičení

Z dalších článků patří k nejzajímavějším reportáž z afghánské provincie Parván, v níž před třemi lety zemřelo pět českých vojáků. Mimo jiné se zmiňuje o tom, že v oblasti kolem strategické základny Bagram stále operují hlavní povstalecké skupiny i teroristické sítě a popisuje i činnosti strážní roty i velkého pomocníka - bezpilotního prostředku ScanEagle. Zajímavý je i článek o šestitýdenním kurzu základní přípravy aktivní zálohy či o příslušnících 7. mechanizované brigády „Dukelské“, která se v létě zúčastnila dvou cvičení na území Spojených států amerických.

Pravidelné rubriky jsou tentokrát zaměřeny na představení KVV Karlovy Vary a jeho pěší rotu AZ, na další rukávové znaky útvarů a Interní komunikační portál. Nechybí ani vzpomínka na nedávno zesnulého generálporučíka Jaroslava Klemeše, posledního parašutistu, který byl během druhé světové války vysazený nad Protektorátem.

Nové číslo v elektronické podobě naleznete zde.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.

Autor: redakce