Nejnovější číslo A reportu přináší mimo jiné rozhovor s Jaroslavem Priščákem

Autor: Vladimír Marek

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z mezinárodního cvičení 13. dělostřeleckého pluku Joint Fires 2017, ze závěrečného cvičení tankistů Ebonite Javelin 2017, z mezinárodního výcviku Centra technické a informační podpory EOD 15. ženijního pluku a z ostrých střeleb palubních střelců.

Úvodní rozhovor s ředitelem Armádního sportovního centra Dukla Jaroslavem Priščákem je věnován nejen slavné minulosti tohoto sportovního klubu, ale i stejně slavné současnosti. 

Nejnovější číslo A reportu věnuje nemalý prostor speciální tělesné přípravě a historii vojenských odznaků zdatnosti

V dalších článcích představuje A report kapitána Tomáše Mlýnka, který se stal zástupcem hlavního kaplana v operaci Resolute Support v Afghánistánu, nadporučíka Lukáše Kvapila, který se jako člen doprovodného media týmu chystá na čtyřicátý ročník rallye Dakar, a zároveň se loučí se zesnulým válečným veteránem Jaroslavem Mevaldem. Další rozhovor je věnován řediteli Ústřední vojenské nemocnice Praha Miroslavu Zavoralovi. 

Pravidelné rubriky přinášejí články o KVV Brno a jeho jednotce AZ, Interním komunikačním portálu a rukávových znacích útvarů a zařízení resortu MO. Oblast vojenské techniky je tentokrát zastoupena články o testování mobilní protivzdušné obrany americkou armádou, nosičích vojenských družic a britském lovci bezpilotních letadel Blighter AUDS.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou věnovány vojínu Klementu Šťastnému, který byl zavražděn v listopadu 1920 při vytyčování československo-polské hranice, a majoru Jiřímu Jelínkovi, který zahynul v červnu 1919 během bojů o Nové Zámky. 

Časopis v elektronické podobě najdete zde.