Nejnovější číslo A reportu informuje v rozhovoru s generálem Opatou o nových prioritách armády

Autor: Vladimír Marek

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z největšího společného cvičení amerických speciálních sil s českou účastí Emerald Warrior 2018, z výcviku dělostřelců zaměřeném na bojové drily a problematiku EOD, z certifikace 1. úkolového uskupení minometné čety (eFP) před nasazením v Lotyšsku, ze cvičení 7. mechanizované brigády Screener 2018 a 4. brigády rychlého nasazení Strong Eagle.

V pilotním rozhovoru náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata upozorňuje na současné priority naší armády. Další články se zaměřují na představení překážkové dráhy NATO a nového velitele pozemních sil.

Nejnovější číslo A reportu informuje v rozhovoru gen. Opatou o nových prioritách armády

Časopis se vrací k účasti příslušníka 25. protiletadlového pluku ze Strakonic na soutěži o nejlepšího bojovníka v americké Nebrasce, střelecké soutěži s výraznými taktickými prvky o Svatováclavský pohár a setkání tygřích letek v Polsku.

Pravidelné rubriky se věnují pozorovatelům OSN, způsobům zvyšování fyzické připravenosti vojáků naší armády v letech 1988 až 1992, Internímu komunikačnímu portálu a rukávovým znakům útvarů a zařízení resortu MO.

Oblast vojenské techniky je tentokrát zastoupena články o vzletu nového konvertoplánu V-280 Valor v texaském Amarillu, o nasazení nejmodernějších hlavňových pozemních prostředků obrany proti dělostřeleckým raketám v Mali, o snahách evropských zemí pořídit si v nadcházejících desetiletích pět tisíc nových tanků a také ohlédnutím za zbrojním veletrhem IDEB v Bratislavě.

Stránky vyhrazené vojenské historii jsou věnovány stému výročí Vojenské zeměpisné služby a přísahy našich legionářů ve francouzské Darney a průzkumné operaci československých legionářů na Lago di Garda.

Více se dočtete zde.