Náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta odchází do diplomacie

Autor: Jan Pejšek, odbor komunikace MO

Ke dni 10. července 2018 z pozice náměstka ministra obrany pro řízení sekce nakládání s majetkem ministerstva obrany odchází Ing. Tomáš Kuchta.

Na ministerstvu působil od února 2014, kdy byl jmenován do funkce náměstka ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací. Tomáš Kuchta bude nadále působit v diplomacii na postu velvyslance v Srbsku.

„Především mě těší, že se za 4,5 roku mého působení na ministerstvu obrany úspěšně rozběhl dialog s českým obranným průmyslem, stejně jako jeho podpora v zahraničí. Domácí průmysl má totiž pro obranu státu strategický význam. Navíc, pokud naše podniky vědí, co armáda potřebuje, dokáží nabídnout špičkové výrobky či řešení a následně konkurovat i na světovém trhu,“ shrnul Tomáš Kuchta.

„Děkuji Tomáši Kuchtovi za práci, kterou odvedl na ministerstvu obrany, a přeji mu hodně úspěchů v další kariéře,“ uvedl ministr obrany Lubomír Metnar.

Na služební místo náměstka ministra obrany pro řízení sekce nakládání s majetkem bude vypsáno výběrové řízení. Od 10. července 2018 na služebním místě náměstka pro řízení sekce nakládání s majetkem MO zastupuje v plném rozsahu JUDr. Eva Burešová, ředitelka odboru správy majetku SNM MO.