Náměstek Landovský vystoupil na bezpečnostní konferenci v Gruzii

Autor: Simona Bučilová Altschulová, SOPS MO

Náměstek ministra obrany pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakub Landovský se v zastoupení ministra obrany Martina Stropnického 12. října zúčastnil 11. ročníku bezpečnostní konference Georgia Defence and Security Conference v gruzínském Batumi.

Náměstek Landovský vystoupil na bezpečnostní konferenci v Gruzii

Jedná se o jednu z nejvýznamnějších bezpečnostních konferencí v regionu, kterou zahajoval prezident Gruzie Giorgi Margvelašvili, předseda vlády Giorgi Kvirikašvili a ministr obrany Levan Izoria. Ústředními tématy konference, na které vystoupil také náměstek Landovský, byly NATO po Varšavském summitu, budoucnost evropské bezpečnosti a moderní válčení.

V průběhu konference náměstek Landovský vedl jednání s první náměstkyní ministra obrany Gruzie Lelou Chikovani, které se věnovalo euroatlantické integraci Gruzie, implementaci Substantivního balíčku NATO-Gruzie (Substantial NATO-Georgia Package), bilaterální spolupráci v obraně a bezpečnostní situaci v oblasti. Náměstek Landovský vyjádřil podporu územní celistvosti a svrchovanosti Gruzie a potvrdil, že Substantivní balíček NATO-Gruzie je nástrojem na cestě integrace Gruzie do NATO. Náměstkyně Chikovani poděkovala za veškerou podporu ČR, která je poskytována Gruzii. Za nejdůležitější priority Ministerstva obrany Gruzie označila posílení obranyschopnosti, kybernetickou bezpečnost a transformaci ozbrojených sil.