Náměstek Landovský hovořil s vietnamskou delegací nejen o českém obranném průmyslu

Autor: Antonín Dvořák, sekce obranné politiky a strategie

V rámci své pracovní návštěvy České republiky se v úterý 12. září generální ředitel sekce zahraničních vztahů Ministerstva národní obrany Vietnamu generálporučík Vu Chien Thang setkal s náměstkem pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany ČR Jakubem Landovským.

Při jednání oba představitelé projednali otázky aktuální bezpečnostní situace ve světě a také možnosti prohloubení a rozšíření spolupráce ČR a Vietnamu v oblasti obrany.

„Mnoho absolventů Univerzity obrany v Brně nyní zastává vysoké posty ve vietnamských ozbrojených silách a zároveň hovoří výborně česky,“ konstatoval generálporučík Vu Chien Thang. S náměstkem Jakubem Landovským se následně shodli na oboustranném zájmu spolupráci ve vojenském vzdělávání dále posilovat.

Generálporučík Vu Chien Thang následně hovořil o kvalitách českého obranného průmyslu a nezastupitelné roli resortů obrany v podpoře vzájemné obranně-průmyslové spolupráce. „S potěšením vnímáme, že vietnamské letectvo využívá české L-39 k výcviku svých pilotů. Prioritou v této oblasti je udržení provozuschopnosti těchto letounů a perspektivně možnost jejich nahrazení letouny L-39 NG.,“ uvedl náměstek Jakub Landovský.