Na vyšetření okolností úterního výbuchu ve Vyškově dohlíží státní zástupce

Autor: redakce

V úterý 19. září přibližně v 8.45 hodin došlo podle dostupných informací k výbuchu ve veřejně nepřístupných sklepních prostorách v administrativní budově Jugo ve Vyškově, které využívala Vojenská policie. V současné době probíhají úkony trestního řízení za dozoru příslušného krajského státního zástupce a k případu až do odvolání nebudeme poskytovat žádné podrobnější informace.

/assets/informacni-servis/zpravodajstvi/1_650znak_mo_3.jpg Výbuch si bohužel vyžádal jednu oběť a jednu zraněnou osobu. Obětí se stal třiačtyřicetiletý nadporučík M. H., zraněnému nadrotmistrovi M. R. je 37 let. Oba byli zkušenými vojenskými policisty s letitou praxí. Zraněný voják podstoupil operaci ve FN Brno a neměl by mít trvalé následky.

Ve věci výbuchu probíhají úkony trestního řízení za dozoru příslušného krajského státního zástupce, které by mělo vysvětlit, jaká výbušnina explozi způsobila a jak se tam dostala. Na základě pokynu státního zástupce se k průběhu vyšetřování a jednotlivým dílčím zjištěním nebudeme vyjadřovat.

„Výbuch ve Vyškově je nešťastná událost, kterou je třeba důkladně vyšetřit. Předčasné závěry nejsou na místě. Je mi líto zmařeného života," řekl ministr obrany Martin Stropnický v úterý.

Lítost vyjádřil také náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář: „Cítím hlubokou soustrast s pozůstalými a raněnému vojenskému policistovi přeji pokud možno co nejdřívější uzdravení,“ uvedl generál Bečvář.