Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Ministři podepsali memorandum o spolupráci v oblasti letových navigačních služeb

Ministři podepsali memorandum o spolupráci v oblasti letových navigačních služeb

26.9.2017 • V Ostravě v rámci Dnů NATO a Dnů vzdušných sil podepsali ministři obrany a dopravy Martin Stropnický a Dan Ťok memorandum o spolupráci v oblastech letových navigačních služeb.

Ministr obrany Martin Stropnický a dopravy Dan Ťok při podepisování memoranda
Ministr obrany Martin Stropnický a dopravy Dan Ťok při podepisování memoranda

„Cílem je rozšířit spolupráci obou resortů v oblasti letectví především ve výcviku vojenských řídících letového provozu, technické podpory nebo využívání kalibračních letů pro zajištění správného fungování navigačních systémů pro vzlet a přistávání letadel,“ vysvětlil ministr dopravy Dan Ťok.

„Spoluprací mezi Vzdušnými silami Armády ČR a Řízením letového provozu ČR dojde ke sdílení schopností a výměně informací, které zajistí kvalitnější poskytování letových provozních služeb v České republice,“ dodal ministr obrany Martin Stropnický.

Podle memoranda bude mimo jiné zpracována studie proveditelnosti, která posoudí vznik vojenského střediska letového provozu Armády ČR (MATCC – Military Air TrafficControl Centre) v lokalitě Národního integrovaného střediska řízení letového provozu Jeneč (IATCC - Integrated Air TrafficControl Centre).

Průměrné hodnocení (2 hlasů): 2.5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.

Autor: redakce