Ministr Stropnický a generál Bečvář poděkovali mistrům světa z Dukly

Autor: Ivana Roháčková, ASC Dukla, plukovník Jan Šulc

Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář ve čtvrtek zorganizoval za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického a ředitele ASC Dukla plukovníka Jaroslava Priščáka krátké přátelské setkání zástupců velení Armády České republiky s medailisty - letošními mistry světa - zlatou oštěpařku z Londýna kapitánkou Barborou Špotákovou a zlatými z račického šampionátu kanoistou praporčíkem Martinem Fuksou a kajakářem praporčíkem Josefem Dostálem z Armádního sportovního centra Dukla.

Ministr Stropnický a generál Bečvář poděkovali mistrům světa z Dukly

Za mimořádné výkony a skvělou reprezentaci České republiky a Armády ČR sklidili sportovci od všech přítomných obdiv a uznání. Od ministra obrany Martina Stropnického pak obdrželi drobný šperk a od armádního generála Josefa Bečváře pamětní minci.

Za podporu jak od ministerstva tak armády poděkovala hostitelům setkání Bára Špotáková a věnovala jim malé oštěpy. Rychlostní kanoisté přidali reprezentační trička a fotografie všech medailistů Dukly z nedávno skončeného mistrovství světa v Račicích.

„Přiznávám, že jsem nemohl sledovat ani zdaleka všechny závody z posledních týdnů a výsledky sbírám spíše z přehledu zpráv. Přesto velmi obdivuji to, co jste dokázali a držím vám vždy palce,“ konstatoval armádní generál Bečvář. Ministr obrany Martin Stropnický, který měl příležitost poděkovat sportovcům již dříve,připomněl: „Na sportu mne vždy fascinuje i to, jak hrozně blízko je v každém klání od úspěchu k neúspěchu a jak malé rozdíly dnes dokáží rozhodnout.“

Ve velmi uvolněné atmosféře pak jednotliví účastníci vzpomínali nejen na uplynulé dny, ale také na své sportovní začátky. Cílem setkání jako takového však bylo nejen pogratulovat sportovcům k vynikajícím výsledkům, ale také jim poděkovat za skvělou reprezentaci během řady akcí na veřejnosti, kterých se sportovci Dukly účastní spolu s ostatními vojáky od útvarů Armády České republiky.