Ministr obrany Martin Stropnický ocenil na Vítkově sportovní hvězdy

Autor: Ivana Roháčková, ASC Dukla

Do slavnostní síně Národního památníku na pražském Vítkově mířila v pátek hvězdná plejáda českých sportovců. Důvod byl nasnadě. Ministr obrany Martin Stropnický tam oceňoval nejlepší armádní sportovce a trenéry za umístění na světových soutěžích v průběhu letní sezony 2017.

Ministr obrany Martin Stropnický ocenil na Vítkově sportovní hvězdy

V ní příslušníci ASC Dukla skutečně zazářili. Na světových soutěžích vybojovali celkem 86 medailí, z nichž bylo 37 zlatých, 24 stříbrných a 25 bronzových. „To jsou čísla, která imponují. Za každým takovým sportovním úspěchem ve světové konkurenci je však neskutečná dřina a pevná vůle,“ připomněl v projevu ministr Martin Stropnický.

„Za vynikající výsledky chci proto poděkovat jak aktivním sportovcům, tak těm, kteří jim v úloze trenérů, vedoucích trenérů a dalších nezbytných spolupracovníků vytvářeli potřebné a spolehlivé zázemí,“ dodal ministr.

Slavnostního setkání se účastnili také náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, náměstek ministra Tomáš Kuchta a další. Děkovný list například převzali úspěšní atleti kapitánka Barbora Špotáková, Jakub Vadlejch, Petr Frydrych, Zuzana Hejnová, kanoisté praporčík Martin Fuksa, Daniel Havel, nadporučík Jan Štěrba, Tereza Fišerová, parašutisté nadrotmistr Miloslav Kříž a Jiří Gečnuk, cyklisté Jaroslav Kulhavý a Barbora Průdková.

Ministr poděkoval i trenérům

Oceněni byli i sportovci, kteří letos ukončili kariéru – moderní pětibojař nadporučík David Svoboda a paralympijský cyklista Jiří Ježek. Z osobních trenérů můžeme zmínit oštěpařské kouče majora Jana Železného a Rudolfa Černého, Petra Fuksu, který připravuje svého syna kanoistu Martina Fuksu, nebo Milana Dolečka, trenéra veslařského mistra světa Ondřeje Synka. Z vedoucích trenérů armádních sportovních oddílů byli oceněni například Jiří Šimice, kapitán Libor Capalini, Svatopluk Buchta, kapitán Jaroslav Volf, Jiří Šafanda, major Jan Kinkor či Viktor Zapletal.

Na závěr za všechny sportovce a trenéry poděkoval za podporu a vytvořené kvalitní podmínky a sportovní zázemí kanoista nadporučík Jan Štěrba a dodal: „Jsme hrdi n a to, že jsme součástí Armády České republiky a můžeme tak reprezentovat její dobré jméno na sportovním poli.“  

Přijetí medailistů světových a evropských šampionátů letní sezony z ASC DUKLA

Autor: J. Kouba

Nahrává se přehrávač videa ...