Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Ministerstvo obrany spolupracuje s Masarykovou univerzitou v kybernetické bezpečnosti a obraně

Ministerstvo obrany spolupracuje s Masarykovou univerzitou v kybernetické bezpečnosti a obraně

15.3.2017 • Ministerstvo obrany a Masarykova univerzita uzavřely memorandum o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti a kybernetické obrany. Dokument podepsali ministr Martin Stropnický a rektor Mikuláš Bek.

Cílem spolupráce je zejména rozvoj výzkumu, vývoje a vzdělávání v této oblasti. Ministerstvo obrany získalo možnost informovat studenty o pracovních příležitostech či stážích a účastnit se projektů a odborných akcí pořádaných univerzitou.

„Otázky kybernetické bezpečnosti a obrany jsou jednou z našich priorit, proto tuto spolupráci velmi vítám. Věřím, že bude přínosná pro obě strany,“ uvedl Martin Stropnický.

Předmětem memoranda je spolupráce na rozvoji vzdělávací, výzkumné, vývojové a inovační činnosti formou uceleného vysokoškolského vzdělávání, kurzů a školení. Důraz bude kladen na zajišťování bezpečnosti komunikačních a informačních systémů nejen MO, ale i celé České republiky. Studenti budou mít možnost pracovních stáží na Ministerstvu obrany či odborných konzultací, pracovníci MO se oproti tomu budou účastnit tematických akci univerzity či sami přednášet.

Bezpečnostní tým Masarykovy univerzity bude také sdílet vybrané informace s ministerským Centrem CIRC (Computer Incident Response Capability), které je jedním z prvků kybernetické bezpečnosti MO. Memorandum zahrnuje i spolupráci s nově vznikajícím Národním centrem kybernetických sil. Resort obrany bude také moct využívat infrastruktury Kybernetického polygonu Masarykovy univerzity k výcviku bezpečnostních složek.

Masarykova univerzita se dlouhodobě věnuje dílčím otázkám bezpečnosti a obrany počítačových systémů, klade důraz na tyto oblasti, které přímo souvisí s bezpečností České republiky, a má zájem tuto oblast podporovat.

Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.4, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.

Autor: Odbor komunikace