Ministerstvo obrany prodává nepotřebné nemovitosti. V nabídce je hotel i letiště

Autor: Vladimír Lukovský, tisková služba MO

V úterý 26. července 2011 vyhlásil odbor pro nakládání s nepotřebným majetkem Ministerstva obrany (MO) další výběrové řízení na zjištění zájemců o koupi nepotřebného nemovitého majetku státu, se kterým přísluší hospodařit resortu MO.

Úplné znění inzerátu bylo dne 26. července 2011 uveřejněno na www.centralniadresa.cz, www.onnm.army.cz. Informace o zveřejnění inzerátu pak v deníku PRÁVO (26. července 2011).

V nabídce je 31 různých nemovitostí, přičemž jejich minimální kupní cena se pohybuje od 11.200,- Kč až do 64 miliónů Kč. Součet minimálních kupních cen za všechny jednotlivě nabízené nemovitosti je cca 344 milionů Kč.

Nabídka nepotřebných nemovitostí je opravdu pestrá. Mezi objekty a pozemky určenými k prodeji jsou například hotelové zařízení Lipno - Hůrka u Lipenské přehrady v Horní Plané, areál letiště Všechov u Tábora, budova garáží v Praze – Čimicích, část kasáren Pod Radobýlem v Litoměřicích, areál vojenské nemocnice a ubytovna v Klatovech, areál garážového dvora v Písku, skladový areál u letiště v Liberci, školící a rekreační zařízení v Hojsově Stráži, kasárna Svatý Tomáš v Přední Výtoni, ubytovna a administrativní budova v areálu kasáren J. Žižky v Čáslavi, chata Radost v Desné, areál bývalého muničního skladu v Sedlnicích, byt v Praze - Troji nebo bunkry („řopíky“) v Pohořelicích nad Jihlavou a v Horním Benešově či pozemky u letiště ve Vyškově – Pustiměři, v Olomouci – Neředíně, v Mladé Boleslavi - Nepřevázce nebo v Mikulovicích.

Podrobné informace o objektech, spolu s podmínkami prodeje a termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, jsou k dispozici na výše uvedených internetových stránkách. Na těchto stránkách jsou uvedeny i termíny prohlídek nabízených objektů spolu s fotografiemi a koncepty kupních smluv. Prohlídky se uskuteční od 1. do 11. srpna 2011. Požadovaná kauce musí být složena nejpozději do 26. srpna 2011 a přihlášky je možné zaslat buď poštou s datem odeslání nejpozději dne 24. srpna 2011 a nebo je osobně doručit dne 25. srpna 2011.

Zbavování se nepotřebného nemovitého i movitého majetku je jednou ze současných priorit resortu obrany. Ministerstvo obrany proto urychluje redukci vlastněného majetku tak, aby odpovídal potřebám a ekonomickým možnostem ozbrojených sil. Výnos z prodeje je reinvestován do perspektivních nemovitostí s cílem zlepšit podmínky pro činnost ozbrojených sil ČR a modernizovat zanedbanou infrastrukturu.