Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Ministerstvo obrany podepsalo smlouvy za téměř 3,5 mld. Kč

Ministerstvo obrany podepsalo smlouvy za téměř 3,5 mld. Kč

7.3.2017 • Ministerstvo obrany dnes podepsalo tři smlouvy na nákup techniky, výzbroje a munice za téměř 3,5 mld. Kč.

Ministr obrany Martin Stropnický v úvodním slově připomněl důležitost smluv, které budou za malý okamžik podepsány
Ministr obrany Martin Stropnický v úvodním slově připomněl důležitost smluv, které budou za malý okamžik podepsány

Smlouvy zajišťují dodávky malorážové munice od společnosti Sellier&Bellot, neprůstřelných vest od společnosti Argun a čtyř bojových vozidel pro speciální síly od společnosti SVOS Přelouč.

„Armáda získá tolik potřebnou jistotu se zásobováním municí, vojáci dlouho očekávanou balistickou ochranu a speciální síly vozidla vhodná k plnění svých úkolů. Dlouhodobě deklarujeme, že v současné bezpečnostní situaci jsou naším hlavním partnerem české firmy. V případě těchto tří zakázek naplňujeme toto pravidlo beze zbytku. Tam, kde je to možné, nakupujeme a budeme nakupovat doma,“ říká ministr obrany Martin Stropnický.

Cvičná i ostrá munice

Společnost Sellier&Bellot dodá Armádě ČR v letech 2017 až 2021 malorážovou munici v maximálním finančním objemu 3 miliardy Kč s DPH. Reálné dodávky munice, a tedy i vyplacené finanční prostředky, budou záviset na konkrétních požadavcích armády.

Jedná se o smlouvu na 61 druhů cvičné i ostré munice do ručních zbraní. Jen v letošním roce by měli vojáci dostat náboje za téměř 300 milionů korun.

„Smlouva s českou armádou poskytuje naší společnosti důležitou referenci k tomu, abychom vyrazili do světa. Ukazuje, že jsme spolehlivý partner s produkcí nejvyšší kvality,“ říká generální ředitel Sellier&Bellot Radek Musil.

Balistické vesty

Vojáci také dostanou v následujících letech nové balistické vesty. Nejvýhodnější nabídku ze čtyř uchazečů podala ve výběrovém řízení společnost Argun. Za 255 mil. Kč s DPH dodá celkem 5.500 vest pro Armádu ČR a Vojenskou policii. Dodávky budou probíhat v letech 2017 až 2020. Tím bude zajištěna potřeba armády na několik let dopředu. První vesty dostanou vojáci ještě v letošním roce.

„Letos proběhnou vojenské a další potřebné zkoušky. Do konce listopadu armádě dodáme prvních 1.500 vest,“ dodává majitel společnosti Argun Stanislav Petr.

Bojová vozidla pro speciální síly

Speciální síly budou mít od příštího roku ve výzbroji čtyři nová bojová vozidla. Dodá je společnost SVOS Přelouč. Cena 94,5 mil. Kč s DPH je výrazně nižší, než resort očekával. Kromě vozidel zahrnuje také logistickou podporu a zácvik personálu.

„Je to pro nás v první řadě reference pro zahraniční trhy. Vozidla jsou postavena na unikátním českém podvozku a jsme rádi, že první kusy budou sloužit v české armádě,“ dodává jednatel SVOS Přelouč Jan Černý.

Smlouvy za Ministerstvo obrany podepsal náměstek pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Pavel Beran. Resort chce v letošním roce uzavřít smlouvy nebo finalizovat projekty na modernizaci výzbroje a výstroje v celkové hodnotě 25 miliard Kč.

Průměrné hodnocení (10 hlasů): 4.2, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  • Náměstek Pavel Beran spolu s náčelníkem GŠ AČR armádním generálem Josefem Bečvářem v rozhovoru s představiteli firem před zahájením podepisování smluv Náměstek Pavel Beran spolu s náčelníkem GŠ AČR armádním generálem Josefem Bečvářem v rozhovoru s představiteli firem před zahájením podepisování smluv Náměstek Pavel Beran spolu s…
  • Ministr obrany Martin Stropnický v úvodním slově připomněl důležitost smluv, které budou za malý okamžik podepsány Ministr obrany Martin Stropnický v úvodním slově připomněl důležitost smluv, které budou za malý okamžik podepsány Ministr obrany Martin Stropnický v…
  • Smlouvu na nákup munice do malorážových zbraní s náměstkem ministra obrany Pavlem Beranem podepisuje předseda představenstva podniku Sellier&Bellot Radek Musil Smlouvu na nákup munice do malorážových zbraní s náměstkem ministra obrany Pavlem Beranem podepisuje předseda představenstva podniku Sellier&Bellot Radek Musil Smlouvu na nákup munice do…
  • Vlastník společnosti Argun s.r.o. Stanislav Petr podepsal s náměstkem ministra obrany Pavlem Beranem kupní smlouvu na pořízení ochranných balistických univerzálních vest Vlastník společnosti Argun s.r.o. Stanislav Petr podepsal s náměstkem ministra obrany Pavlem Beranem kupní smlouvu na pořízení ochranných balistických univerzálních vest Vlastník společnosti Argun s.r.o.…
  • Smlouvu za společnost SVOS Přelouč na pořízení čtyř bojových vozidel speciálních sil podepsal její jednatel Jan Černý Smlouvu za společnost SVOS Přelouč na pořízení čtyř bojových vozidel speciálních sil podepsal její jednatel Jan Černý Smlouvu za společnost SVOS…