Ministerstvo obrany nabízí další nepotřebné automobily a techniku

Autor: Jan Pejšek, tiskový mluvčí MO

Ve středu 9. ledna 2013 byla v Obchodním věstníku a na internetových stránkách Ministerstva obrany vyhlášena Obchodní veřejná soutěž „Technika 2013-1“. V jejím rámci resort nabízí po jednotlivých položkách 623 kusů nepotřebné silniční, automobilní a ostatní techniky.

„V této soutěži nabízíme široké spektrum vojenské i běžné techniky od osobních a nákladních automobilů až po křovinořezy. Armáda pro tuto techniku nemá další uplatnění, zkušenosti z minulých prodejů nám ale ukázaly, že pro řadu zájemců je stále velice atraktivní,“ uvedl ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem MO Josef Lachman.

V rámci vyhlášené OVS „Technika 2013-1“ jsou v nabídce osobní či terénní automobily Škoda, UAZ, Chrysler, Mitsubishi, Jeep nebo Mazda, nákladní automobily Tatra, Praga V3S, Avia či Zil, Na prodej jsou rovněž elektrocentrály, úpravny vody, podvalníky a množství jiné techniky.

Bližší podmínky si mohou zájemci vyžádat elektronicky, případně si je v listinné podobě vyzvednout 24. ledna 2013. Podrobné informace o vyhlášené OVS jsou k dispozici také na webu www.onnm.army.cz.

Nabízenou techniku si v termínech stanovených v bližších podmínkách budou moct zájemci prohlédnout v posádkách Loukov, Bystřice pod Hostýnem, Ústí nad Orlicí, Kostelec nad Labem, Olomouc, Rančířov a Nový Jičín.

Ministerstvo obrany v posledních letech přizpůsobuje objem spravovaného majetku svým potřebám a ekonomickým možnostem. Nepotřebný majetek je průběžně nabízen k odprodeji. V obdobné soutěži vyhlášené v roce 2012 se prodalo 579 kusů techniky za 15,2 milionu korun. Celkem za nepotřebný majetek utržil resort MO v loňském roce 1,037 miliardy korun, z toho za movitý majetek 142 milionů korun.