Mezi nejlepší české nemocnice patří i v roce 2017 vojenské nemocnice

Autor: redakce

Organizace Health Care Institute (HCI) dnes na svých webových stránkách zveřejnila výsledky celostátního projektu „Nemocnice ČR 2017“, který probíhal v průběhu celého roku. V soutěži byly hodnoceny také vojenské nemocnice v podřízenosti ministerstva obrany. Mezi prvními třemi oceněnými se umístily hned dvě vojenské nemocnice, a to na druhém místě Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha a na třetím místě Vojenská nemocnice Olomouc.

Mezi nejlepšími nemocnicemi ČR v roce 2017 jsou vojenské nemocnice

Ústřední vojenská nemocnice se na prvních místech umísťuje opakovaně. Vojenská nemocnice Olomouc obsadila třetí příčku po nejvýraznějším postupu ze všech nemocnic, a to z osmého místa vroce 2016.

„Vojenské nemocnice jsou zařízení se špičkovým personálem a moderním vybavením. Poskytují kvalitní a bezpečnou péči nejen vojákům zpovolání či válečným veteránům, ale také civilním pacientům ve svých regionech. Jsem moc rád, že se v podobných hodnoceních umísťují pravidelně na předních příčkách a děkuji všem zaměstnancům vojenských nemocnic za jejich příkladnou práci,“ přivítal úspěch vojenských nemocnic ministr obrany Martin Stropnický.

Cílem projektu HCI je sestavit žebříček nemocnic České republiky dle míry bezpečnosti a také spokojenosti pacientů a zaměstnanců. Vyhodnocení projektu probíhá za pomoci strukturovaných postupů vycházejících z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard.

Bodovala i brněnská nemocnice

O kvalitě a bezpečnosti poskytované péče a dobré kondici vojenských nemocnic svědčí i skutečnost, že se výborně umístily i v jednotlivých hodnocených oblastech celého projektu HCI:

Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha získala první místo voblasti „Bezpečnost a spokojenost pacientů (ambulance)“ a „Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic“, a to v kategorii Fakultní nemocnice.

Vojenská nemocnice Brno pak byla oceněna na třetím místě za oblast „Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic“ v celkové kategorii Nemocnice ČR.

Mimo projekt HCI proběhlo vuplynulém období ještě jedno ocenění vojenské nemocnice, kterého si vojenská nemocnice i její zřizovatel, ministerstvo obrany, velmi váží. Vojenská nemocnice Olomouc byla dne 24. listopadu 2017 v rámci ankety Českých 100 nejlepších pro rok 2017, kterou pořádá společnost Comenius, oceněna v kategorii Zdraví-vzdělání-humanita, a to mimo jiné s institucemi, jako je Univerzitou Karlovou nebo IKEM.


Pořadí vojenských nemocnic v žebříčku českých nemocnic v projektu „Nemocnice ČR 2017“

ÚVN – Vojenská fakultní nemocnice

  • 2. místo v celkovém hodnocení
  • 2. místo v oblasti „Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů“
  • 1. místo v oblasti „Bezpečnost a spokojenost pacientů – ambulance“
  • 1. místo v oblasti „Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic“
  • 2. místo v oblasti „Nemocnice pro život roku 2017“
Vojenská nemocnice Olomouc
  • 3. místo v celkovém hodnocení
Vojenská nemocnice Brno
  • 3. místo v oblasti „Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců
Pzn. Hodnocení se dělí na fakultní a ostatní nemocnice.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránce http://www.hc-institute.org.