Kdo si nasadí královskou korunu? Dukláci jsou favorité ankety Sportovec roku

Autor: Ivana Roháčková

Ve čtvrtek večer bude jasno, kdo se stane novým sportovním králem, nebo královnou roku 2017. Při pohledu na desítku finalistů se zdá pravděpodobné, že vítězství v 59. ročníku ankety Sportovec roku získá někdo ze zástupců Armádního sportovního centra Dukla.

Kdo si nasadí královskou korunu? Dukláci jsou favorité

V desetičlenné nominaci jsou dukláci v převaze. A jedná se o opravdové hvězdy. Posuďte sami – kajakář Josef Dostál, veslař Ondřej Synek, kanoista Martin Fuksa, snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, oštěpaři Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch.

Bylo by překvapením, kdyby si někdo z nich ve čtvrtek 21. prosince při slavnostním galavečeru v pražském hotelu Hilton na hlavu nenasadil korunu. Barbora Špotáková to už dvakrát zažila a je možné, že po letošním titulu mistryně světa ji přízeň hlasujících expertů z Klubu sportovních novinářů opět vynese nejvýš. Těžkou váhu představuje Ondřej Synek, který se stal popáté světovým šampionem ve skifu. A jak zaujala zářící hvězda šampionky bílých svahů Ester Ledecké?

Desítku finalistů doplňují biatlonistka Gabriela Koukalová, sportovní lezec Adam Ondra, tenistka Karolína Plíšková a trojnásobná vítězka ankety Martina Sáblíková (2007, 2009, 2010). Ta byla v případě svého prvního vítězství členkou ASC.

Dukla je v historii ankety nejúspěšnějším klubem. Do loňska získalo prestižní ocenění pětadvacet jejích členů. Oštěpařskou a rychlobruslařskou královnu jsme už zmiňovali. Pomyslné žezlo převzali i další slavní sportovci – atleti Zuzana Hejnová, Roman Šebrle, Tomáš Dvořák, Jan Železný, Robert Změlík, Imrich Bugár nebo lyžaři Kateřina Neumannová, Aleš Valenta, Jiří Parma a Ladislav Rygl.