Kanoistka Fišerová je opět stříbrná, deblíři Kašpar se Šindlerem těsně čtvrtí

Autor: Ivana Roháčková

Pohádková sezona Terezy Fišerové pokračuje. Na mistrovství světa ve vodním slalomu ve francouzském Pau se stala v nové olympijské disciplíně kanoi žen vicemistryní světa. Závodnice Dukly Brandýs ve finále nestačila jen na Britku Mallory Franklinovou a navázala na zisk stříbra z červnového mistrovství Evropy. Bronzovou medaili ze šampionátu přidala spolu s Monikou Jančovou v soutěži týmů 3x K1.

Kanoistka Fišerová je opět stříbrná, deblíři Kašpar se Šindlerem těsně čtvrtí

Už ve čtvrtek mířila v obnovené kategorii C2 mix spolu s Jakubem Jáněm za zlatou medailí. Neprojetí jedné z branek ale dvojici odsunula na šestou příčku.

„Snažili jsme se vybojovat zlato v deblu, ale mojí chybou na brance 18 nám rozhodčí napařili 50sekundovou penalizaci za úmyslný šťouch. Jsem až téměř nepopsatelně zklamaná. Ve finále jsme jeli suverénně nejlíp a na zlato to opravdu bylo,“ říkala v cíli v slzách.

Celý čtvrtek pak probrečela a svůj smutek si málem prodloužila i na pátek.

Stříbrná radost v singlkánoi po dramatickém boji

„To je něco neskutečného. Hlavně jsem si říkala, že to asi nebude stačit, že jsem tam měla něco špatně. Ale dojela jsem do cíle, byla jsem druhá, věděla jsem, že z toho bude placka, což byl pro mě nepopsatelný pocit,“ jásala Fišerová.

Přitom v boji o postup zažila docela dramatický boj. Rozhodčí jí nejprve neuznali těsný průjezd předposlední branky a připsali jí 50 trestných sekund. Devatenáctiletá Češka se v cílovém prostoru rozčilovala. Zahodila pádlo, načež ji převrhl náhlý proud vody a z kanoe musela vyplavat.

Vzápětí jí videorozhodčí penalizaci smazal a Fišerová se posunula do finále. V něm zajela čistou jízdu a na suverénní Franklinovou ztratila přes čtyři sekundy. Za sebou nechala i favorizovanou Australanku Jessiku Foxovou, která zůstala překvapivě bez medaile.

Devatenáct setin od bronzu

Se smůlou se museli vypořádat deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler. V Pau obsadili těsně čtvrté místo. K medaili jim chybělo 19 setin, ke zlatu jen 1,04 sekundy. Kanoisté Dukly jeli ve finále díky semifinálovému vítězství jako poslední a předvedli čistou jízdu. Hodně času však ztratili v desáté protivodné brance a druhá letošní medaile po bronzu z mistrovství Evropy jim unikla.

„Udělali jsme dvě chyby, které nás stály čas. Jinak jízda nebyla vůbec špatná, zrychlili jsme oproti semifinále, kdy jsme byli spokojení, ale prostě dneska to bylo vysoko a všichni jeli skvěle," uvedl zadák Šindler.

V semifinále neuspěly zbývající dvě deblkánoe. Do finálové desítky se ze třináctého místa nedostali Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm.