Již podesáté letos nabídlo MO zájemcům své nepotřebné nemovitosti

Autor: Vladimír Lukovský, tiskové oddělení MO

Podesáté, a v letošním roce naposledy, nabídlo Ministerstvo obrany (MO) případným zájemcům k prodeji své nepotřebné nemovitosti. V úterý 3. prosince 2013 vyhlásila resortní Agentura pro nakládání s nepotřebným majetkem (ANNM) na webových stránkách www.annm.army.cz a www.centralniadresa.cz výběrové řízení na zjištění vhodných zájemců o koupi. Informaci o zveřejnění inzerátu dnes rovněž přinesl deník PRÁVO.

„Poslední letošní nabídka je mimořádná, jak co do počtu prodávaných objektů, tak celkové minimální kupní ceny,“ říká ředitel ANNM Josef Lachman. „Pro potenciální kupce jsme v závěru roku připravili celkem 40 svým určením různorodých objektů a pozemků se souhrnnou minimální kupní cenou 421 milionů korun,“ doplňuje ředitel ANNM.

Vybírat je možné z následujících areálů, objektů a pozemků nabízených jednotlivě k prodeji: Jílové u Prahy – dvojdomek, Čeradice u Žatce – účelové zařízení, Pardubice - byt 3+1 v ulici Lonkova, Písek - ubytovna, Písek – garážový dvůr, Klatovy – vojenská nemocnice, Prachatice – školní střelnice Kahov, Sedlec – Vicenice - ubytovna, Brno - Trávníčkova - areál skladů a garáže, Olomouc - Sochorovy kasárna, Pardubice - sklady Milheimova, Pardubice – část kasáren T.G. Masaryka, Račice nad Trotinou - areál skladů, Hradec Králové – Piletice - stáčiště ALPH, Horní Planá – rekreační zařízení Jenišov, Přehrada Lipno – Horní Planá – rekreační zařízení Hůrka, Bechyně – areál „Blížná“, Přerov – ubytovací areál Hotel Strojař, pozemky v lokalitách Praha – Hradešín, Praha – Chodov, Dobruška, Jindřichův Hradec, Lomnice nad Lužnicí, Šternberk, Fulnek, Olomouc, Sedlnice, Petřvald, Štěpánov a rovněž devět objektů opevnění v lokalitě Vratěnín a jeden objekt v lokalitě Zálužice.

„Z aktuální prosincové nabídky bych vyzdvihnul zajímavé ubytovací a rekreační zařízení, jako např. Hotel Strojař v Přerově, ubytovnu v Písku či rekreační zařízení Jenišov. Na realitní trh se vrací také známé rekreační zařízení Hůrka u Lipenské přehrady, kde v soutěži již vybraný zájemce odstoupil od připravené kupní smlouvy,“ charakterizuje nejnovější nabídku armádních nemovitostí ředitel ANNM Josef Lachman.

Podrobné informace o všech nabízených objektech, podmínky prodeje, termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, termíny prohlídek, apod. jsou k dispozici na výše uvedených internetových stránkách. Na stránkách www.annm.army.cz jsou rovněž umístěny fotografie nabízených objektů a koncepty kupních smluv.

V předchozím výběrovém řízení nabídlo MO v listopadu tohoto roku svým rozsahem a charakterem mimořádný objekt – areál kasáren Jana Žižky v Praze 8 – Karlíně. Minimální kupní cena tohoto objektu v atraktivní pražské lokalitě byla stanovena na základě znaleckého posudku a dosáhla částky 581 milionů Kč. Zda, a případně kolik platných nabídek bylo podáno na koupi kasáren Jana Žižky v pražském Karlíně, bude známo nejdříve 16. prosince 2013.

Další výběrové řízení na prodej nepotřebných nemovitostí vyhlásí MO v únoru 2014, kdy nabídne nepotřebný majetek, který nebyl odprodán v minulých výběrových řízeních, a to s upravenými minimálními kupními cenami. Nabídku doplní další nemovitosti nově připravené do prodeje.

Odprodej nepotřebného majetku je i v roce 2013 jedním z prioritních úkolů resortu MO. Výnos z jeho prodeje je zdrojem rezervního fondu rozpočtové kapitoly MO a takto získané prostředky mohou být použity pouze na reprodukci majetku (investice), a to jak v oblasti nemovité infrastruktury, tak movitého majetku.

„Letošní bilance výsledků prodeje nepotřebného majetku je více než příznivá, ke 30. listopadu dosáhl výnos téměř 1,278 miliardy korun. U nemovitého majetku evidujeme příjem ve výši 1,034,2 mil. Kč, u movitého majetku pak 243,7 mil. Kč,“ uzavírá ředitel ANNM Josef Lachman.