Japonský Parlamentní viceministr pro obranu diskutoval s náměstkem Landovským

Autor: Ondřej Vlk, OZS OOP SOPS MO

Od čtvrtka 27. do pátku 28. července v České republice pracovně pobýval japonský Parlamentní viceministr obrany Takayuko Kobayashi. Na půdě Ministerstva obrany se setkal s náměstkem Jakubem Landovským.

Japonský Parlamentní viceministr pro obranu diskutoval s náměstkem Landovským

V rámci svého programu se ve čtvrtek 27. července vedle pracovního oběda na Ministerstvu zahraničních věcí setkal také s Jakubem Landovským, s náměstkem pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany, se kterým si vyměnil pohledy na aktuální mezinárodně-politické dění a možnosti spolupráce ČR a Japonska v oblasti obrany.

Oba také podepsali Memorandum mezi Ministerstvem obrany ČR a Ministerstvem obrany Japonska o spolupráci a výměnách v oblasti obrany, které vytváří rámcové předpoklady pro další rozvoj česko-japonské obranné spolupráce.

Následující den, tedy v pátek 28. července navštívila delegace viceministra Kobayashiho liberecký 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany, kde se vedle jeho funkcí zajímala i o jeho postavení v integrovaném záchranném systému či o způsob interakce s orgány města.

Závěrem svého pobytu v České republice navštívila japonská delegace i Letecké muzeum v Kbelích, kde se vedle způsobu prezentace české vojenské letecké historie, seznámil i s historickými kořeny česko-japonských vojenských vztahů.