Do darování krve se v novém roce zapojilo pětadvacet studentů Univerzity obrany

Autor: Pavel Pazdera

Hromadné darování krve na Univerzitě obrany v Brně je stále populární. Ve čtvrtek dopoledne na odběry do Transfuzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno přišlo prvních pětadvacet studentů a stejně početná skupina dobrovolných dárců krve v uniformě se připojí koncem ledna. Následovat je budou další dvě skupiny.

Studenti Univerzity obrany v novém roce hromadně darují krev

Nesmírně cennými jsou pro transfuzní stanice prvodárci. Studenti Univerzity obrany v Brně jich ve svých řadách našli na základě výzvy samotných studentů několik desítek. „Jsem prvodárce, rozhodl jsem se připojit k výzvě bezplatného darování krve. V budoucnu chci krev darovat pravidelně každé tři měsíce,“ uvedl svobodník Adam Slabý.

Výzva vzešla od studentů prvního ročníku magisterského studia na Fakultě vojenských technologií, ke kterým se přidali studenti z vyšších ročníků brněnských fakult Univerzity obrany. Během ledna a února si nechá dobrovolně odebrat půl litru krve přibližně sto studentů vojenské vysoké školy.

Mladé ženy a mladí muži v uniformách jsou ideálními dárci této životudárné tekutiny. Jsou fyzicky zdatní a musejí být v dobrém zdravotním stavu. Vojenští studenti tak chtějí pomoci nemocnicím v Jihomoravském kraji, které trápí nedostatek dárců krve.

„Darováním krve chci udělat něco dobrého pro lidi, kteří jsou nemocní nebo zranění, prostě jim pomoci,“ řekla svobodnice Sam Neubauer.