Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Do darování krve se v novém roce zapojilo pětadvacet studentů Univerzity obrany

Do darování krve se v novém roce zapojilo pětadvacet studentů Univerzity obrany

5.1.2018 • Hromadné darování krve na Univerzitě obrany v Brně je stále populární. Ve čtvrtek dopoledne na odběry do Transfuzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno přišlo prvních pětadvacet studentů a stejně početná skupina dobrovolných dárců krve v uniformě se připojí koncem ledna. Následovat je budou další dvě skupiny.

Svobodnice Sam Neubauer při odběru krve
Svobodnice Sam Neubauer při odběru krve

Nesmírně cennými jsou pro transfuzní stanice prvodárci. Studenti Univerzity obrany v Brně jich ve svých řadách našli na základě výzvy samotných studentů několik desítek. „Jsem prvodárce, rozhodl jsem se připojit k výzvě bezplatného darování krve. V budoucnu chci krev darovat pravidelně každé tři měsíce,“ uvedl svobodník Adam Slabý.

Výzva vzešla od studentů prvního ročníku magisterského studia na Fakultě vojenských technologií, ke kterým se přidali studenti z vyšších ročníků brněnských fakult Univerzity obrany. Během ledna a února si nechá dobrovolně odebrat půl litru krve přibližně sto studentů vojenské vysoké školy.

Mladé ženy a mladí muži v uniformách jsou ideálními dárci této životudárné tekutiny. Jsou fyzicky zdatní a musejí být v dobrém zdravotním stavu. Vojenští studenti tak chtějí pomoci nemocnicím v Jihomoravském kraji, které trápí nedostatek dárců krve.

„Darováním krve chci udělat něco dobrého pro lidi, kteří jsou nemocní nebo zranění, prostě jim pomoci,“ řekla svobodnice Sam Neubauer.

Hodnoťte a doporučte:


Fotogalerie
  • Svobodník Dušan Baťka při odběru krve Svobodník Dušan Baťka při odběru krve Svobodník Dušan Baťka při…
  • Studenti UO na odběrovém sále Studenti UO na odběrovém sále Studenti UO na odběrovém sále
  • Odběr „životudárné“ tekutiny Odběr „životudárné“ tekutiny Odběr „životudárné“…
  • Studenti prvního ročníku čekají na odběr Studenti prvního ročníku čekají na odběr Studenti prvního ročníku…
  • Svobodnice Sam Neubauer při odběru krve Svobodnice Sam Neubauer při odběru krve Svobodnice Sam Neubauer při…

Autor: Pavel Pazdera