Dárek pro všechny příznivce armády: tapety na vaše PC monitory!

Autor: M.Pašková

V soutěži o nejlepší wallpaper s tématem „Český voják zná své poslání“ se sešlo za dva týdny přes třicet návrhů. Ty všechny si na webu army.cz můžete nejen prohlédnout, ale také stáhnout a použít jako pozadí monitoru. Vybírat můžete mezi fotografickými kolážemi, ale i netradičními grafickými listy a dokonce kresbami ve stylu komiksu. A co je hlavní, na facebooku AČR můžete rozhodovat, kdo dostane speciální cenu.

Soutěž vyhlásilo ministerstvo obrany společně se serverem www.armadninoviny.cz, který přináší denně novinky ze světa vojenských technologií. První, druhý a třetí nejlepší návrh určí společná porota a autoři obdrží věcné i finanční odměny. Zvláštní cenu pak obdrží autor, jehož návrh bude v následujících dnech nejlépe hodnocen nawww.facebook.com/ArmadaCeskerepubliky.

Do soutěže se zapojili zkušení grafici i amatéři, mezi nimi pět žen i několik tvůrců, kteří teprve sní o podání přihlášky na střední vojenskou školu. Většina tvořila koláže z fotografií dostupných na www.flickr.com/czecharmy, mnozí ale dali přednost vlastním snímkům nebo kresbě. Do wallpaperů vkládali originální slogany jako „Každý voják je v srdci romantik“, „Srdcem a ctí“ a další. Přikládali i popisy, jaká témata a symboly do wallpaperů zapracovali: „Hlavní myšlenkou bylo dokázat, že voják AČR může být charismatický, romantický jedinec, který ovšem vykonává profesionálně svou práci a tudíž musí jít všechny emoce stranou a drží se pouze v jeho stínu...“

Podmínkou pro soutěžící bylo dodat wallpapery ve třech nejobvyklejších rozlišeních, tak aby je bez dodatečných deformací mohli budoucí uživatelé využít v souladu s typem monitoru (u dvou návrhů ještě budou zbylé velikosti doplněny). Zatímco níže ve fotogalerii si můžete všechny návrhy prohlédnout v jedné variantě, vpravo v přiložených souborech si můžete stáhnout již v plné kvalitě požadované rozlišení wallpaperu, který se rozhodnete pro svůj monitor použít.