Dana Zátopková se stala hvězdou ocenění dukláckých jubilantů

Autor: Ivana Roháčková, ASC Dukla

Tradiční ocenění jubilantů ASC Dukla se uskutečnilo v příjemné atmosféře mikulášského podvečera. Na jedné straně se představily velké sportovní hvězdy, které v minulých desetiletích šířily slávu Dukly po celém světě, na druhé zástupci ministerstva obrany, české armády a významní hosté.

Dana Zátopková se stala hvězdou ocenění dukláckých jubilantů

Před očima náměstka ministra obrany Tomáše Kuchty a náčelníka Generálního štábu armádního generála Josefa Bečváře vystoupili slavní reprezentanti, kteří se dožili kulatých výročí.

Byli mezi nimi fotbalisté Ivo Viktor, Josef Vacenovský, Jan Brumovský, Tadeáš Kraus, hokejisté Jan Hrbatý, František Vorlíček, lyžaři Jiří Beran, Karel Kodejška, Dalibor Motejlek, cyklisté Martin Penc, Petr Kocek, Jan Smolík, Pavel Vršecký, veslaři Milan Doleček, Oldřich Hejdušek, motokrosaři Jiří Churavý, Zdeněk Velký, motocyklista Květoslav Mašita, kanoista Jiří Čtvrtečka, šachista Vlastimil Jansa, boxer Petr Sommer a další.

Ovace patřily Daně Zátopkové

Největší ovace patřily české legendě, oštěpařce, Daně Zátopkové, která letos oslavila 95. narozeniny. Olympijská vítězka v hodu oštěpem byla v centru pozornosti a nezapomněla všechny přítomné vřele pozdravit.

„Těší mě, že mám tady spoustu známých a kamarádů, ale na druhou stranu mě netěší, že všichni stárneme. Přikvačila jsem za vámi o berličkách, ale musím říct, že sport mi připravil pěkný a plnohodnotný život,“ říkala před plným Kongresovým sálem Domu armády Praha.

„Dukle jsem hodně vděčná. Fandím jí, aby pomáhala mladým jako kdysi mně a Emilovi,“ pokračovala a na závěr pochválila své následovníky. „Vždycky mě potěší, když se v Dukle daří oštěpařské skupině. Je to hlavně zásluhou Honzy Železného, ale možná tady zůstala i nějaká stopa po mně,“ dodala za dlouhotrvajícího potlesku.