Budoucí vojáci si prohlédli zázemí nově otevřené pobočky vojenské školy v Sokolově

Autor: tisková pracovnice KVV Karlovy Vary prap. Iveta Vašková

Od 1. září 2018 se v Sokolově otevře pobočka Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové pro obor elektrotechnika. Zájemci o studium si proto ve středu 21. února mohli prohlédnout Integrovanou střední školu technickou a ekonomickou v Sokolově (ISŠTE), kde se výuka uskuteční.

Sokolov

Dne otevřených dveří se za Armádu České republiky zúčastnil plukovník Tomáš Kraka, za vojenskou střední školu podplukovník Viliam Beke a nechyběli ani zástupci Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary. Karlovarský kraj reprezentovala hejtmanka Jana Vildumetzová, která se zajímala o průběh přijímání žáků a jejich zájem o obor.

Veřejnost se podrobnější informace o střední vojenské škole a oboru elektrotechnika dozvěděla od vojáků Rekrutačního pracoviště Plzeň a žáků, kteří zájemcům vše prezentovali ve vstupní hale sokolovské školy.

Ta pro potřeby výuky vojenské školy vyhradila celé jedno patro. „Některé odborné předměty budou vyučovat domácí učitelé, na předměty s vojenskou tématikou budou dojíždět specialisté z Moravské Třebové,“ sdělil ředitel školy Pavel Janus.

Lékařská prohlídka

Den otevřených dveří uchazečům nabídl i možnost registrovat se k lékařské prohlídce ve vojenské nemocnici, která je povinnou součástí přihlášky. Absolventi školy najdou uplatnění například v práci s radarovými systémy v protivzdušné obraně.

Do studia v Sokolově bude přijato 32 žáků a první týdny stráví v Moravské Třebové. Kompletní podmínky pro přijetí mohou uchazeči najít na internetových stránkách Vojenské střední školy www.vsmt.cz.

Karlovarský kraj si od vojenské školy slibuje nejen to, že nabídne kvalitní technické vzdělávání pro studenty z kraje, ale přiláká i zájemce z okolních regionů. Do Karlovarského kraje se má také vrátit stálá posádka české armády.