Výstava „Ten druhý život“ 2018

Po úspěchu předchozích ročníků putovní výstavy fotografií ze zahraničních misí Ten druhý život se v letošním roce uskuteční třetí ročník.

Po úspěchu předchozích ročníků putovní výstavy fotografií ze zahraničních misí Ten druhý život se v letošním roce uskuteční třetí ročník.

Základní myšlenka výstavy zůstává stále stejná, a to seznámit návštěvníky s činností novodobých válečných veteránů a posláním Armády ČR v zahraničních misích. Vystavené fotografie nabízejí jiný, méně oficiální pohled na zahraniční nasazení Armády ČR a ukazují takové stránky života v operaci, jako je komunikace a pomoc místním obyvatelům a nezpochybnitelný vliv práce českých vojáků na každodenní život v zemi.

Výstava „Ten druhý život“ 2018
Letošní výstava opět projede téměř celou Českou republiku a v jednotlivých posádkách, na útvarech a zařízeních AČR se představí v rámci oslav stého výročí vzniku samostatného československého státu. Návštěvníci se mohou těšit na fotografie z obou předchozích ročníků výstavy.

Mezi autory budou například rotmistr Daniel Hlaváč ze 43. výsadkového praporu Chrudim, nadrotmistr Miroslav Lopatář, rotný Radek Venglář ze 71. mechanizovaného praporu v Hranicích, nadporučice Gabriela Horáková z Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově, rotmistr Josef Spurný, nadpraporčík Jiří Švejda a kapitán Jan Czvalinga z 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou.

Tyto autory, stejně jako v předcházejících ročnících doplní profesionální fotoreportérky Jarmila Štuková a Lenka Klicperová, které se o problematiku života ve válečných misích dlouhodobě zajímají.

Oba předchozí ročníky výstavy připomíná samostatná kniha Ten druhý život s příběhy, rozhovory a fotografiemi z novodobých zahraničních misí.

Kniha byla symbolicky pokřtěna 11. listopadu 2017 u příležitosti Dne válečných veteránů v limitované edici pěti tisíc kusů. K dostání je pouze na objednávku z internetových stránek www.tendruhyzivot.cza letosvýjimečně do vyprodání také na všechy místech, kde bude výstava k vidění.

Kniha má benefiční charakter. Z každého prodaného kusu dostanou příspěvek váleční veteráni z komunitního centra pro válečné veterány v Brně. Příspěvek bude použit na jejich aktivity (sportovní a společenské vyžití) v tomto centru.Zpravodajství: