Pravidla pro psaní příspěvků

Veškeré resortní stránky na internetových sociálních sítích jsme zřídili (nebo podpořili fungování stránek jiných zřizovatelů), abychom posílili komunikaci resortní i široké veřejnosti. Chceme proto poskytnout všem návštěvníkům stránek maximální svobodu, aby se podělili o své zážitky, názory a nápady. Aby se tak dělo v korektním duchu, respektujte následující na všech stránkách uvedených v sekci Odkazy na sociální sítě (dále jen stránkách) následující pravidla pro psaní vašich příspěvků.

 Neumisťujte nikdy na stránky následující obsah:

 1. Útočné, nenávistné, vulgární nebo obscénní materiály;
 2. materiály, které by bylo možné vykládat jako útok na jiné osoby či organizace;
 3. materiály porušující autorská práva a licenční ujednání;
 4. spamy a řetězové emaily;
 5. informace zesměšňující nebo kompromitující Ministerstvo obrany ČR (naopak vítána je věcná kritika a alternativní stanoviska);
 6. komerční sdělení, která nemají s Ministerstvem obrany ČR žádnou souvislost;
 7. falešná sdělení či dokumenty (včetně fotomontáží);
 8. materiály porušující právo na soukromí a na ochranu osobnosti.

Jste-li zaměstnancem Ministerstva obrany, respektujte také následující ustanovení vycházející z NATO ACO Social Media Directive 95-3 (respektování těchto zásad doporučujeme i civilním návštěvníkům):

Nezveřejňujte na jakémkoli místě internetu (tedy nejen na stránkách):

 1. Nepotvrzené a neschválené informace;
 2. informace o událostech a záležitostech, které jsou ve stadiu vyšetřování;
 3. informace, které nemáte ověřeny nebo znáte jen z doslechu;
 4. data chráněná autorským právem nebo obchodní značkou;
 5. seznam členů jednotky, jejich jména, adresy;
 6. informace o budoucích aktivitách (zejm. přesunech) jednotky a jejích členů;
 7. jakékoli audiovizuální materiály vojenské operace nebo aktivity, pokud tyto materiály nebyly označeny jako publikovatelné.

Příslušníkům AČR toho na času na zahraniční misi je v zájmu zachování bezpečnosti přísně zakázáno komunikovat citlivé informace na internetových sociálních sítích.

Komentáře a další příspěvky, které posoudíme jako závadné – tj. v rozporu s pravidly výše – si vyhrazujeme právo pozměnit nebo odstranit.
Zaměstnanci Ministerstva obrany ČR, kteří vykonávají správu stránek, si dále vyhrazují právo ignorovat, omezit nebo zastavit takové komentáře a reakce na ně, které by vedly k marnění času státních zaměstnanců, tedy plýtvání prostředků státního rozpočtu.