Paní poslankyně Černochová by si měla nejdříve ověřit skutečnost a až potom radit

Autor: Martin Stropnický, ministr obrany

V sobotu 14. října 2017 zveřejnily Parlamentní listy text Jany Černochové „Vadí mi přístup ministerstva obrany ke zraněným“. Kritizuje v něm, že jsem se neomluvil zraněným z Letenské pláně a žádá mě, abych zajistil kompenzace poškozeným. Kdyby si paní Černochová dala trochu práci a ověřila si reálný stav věcí, mohla ušetřit čas sobě i čtenářům při četbě jejích nepravdivých informací.

Zraněné jsem osobně navštívil v nemocnici hned druhý den po nehodě. Stejně jako je navštívil náčelník Generálního štábu a opakovaně i generálka Šmerdová a další zástupci ministerstva a armády. Stejně tak jsme nečekali na rady paní poslankyně a začali okamžitě řešit i odškodnění za zranění. Ve čtvrtek jsem podepsal potřebné dokumenty a tento týden poškození kompenzaci obdrží.

Mrzí mě, co se stalo a všechny své kroky od začátku považuji za samozřejmost a elementární lidskou slušnost. S ohledem na postiženou rodinu jsem je nechtěl veřejně komentovat. Donutila mě k tomu až paní Černochová, která jak vidno v předvolební kampani využije cokoliv.