Vyjádření ke článku Jana Gazdíka v MF DNES: Generál, jehož komando přepadlo ČT

Autor: major Jan Čermák, VP

Vojenská policie musí reagovat na tvrzení redaktora deníku Mladá fronta DNES, pana Jana Gazdíka, který v článcích, uveřejněných dnes pod titulkem Generál, jehož komando přepadlo ČT, je zpátky a Kdo nic neví, nemůže být potrestán tvrdí, že :

Na generálovi je prý po návratu do funkce viditelná větší pokora. O té však nesvědčí Ložkova včerejší SMS: „Nemám potřebu cokoliv obhajovat či se k něčemu vyjadřovat.“ Ani náznak omluvy daňovým poplatníkům, kteří si jeho „stát ve státě“ platí.

Generál Ložek je opět na koni a nemá zapotřebí se k šílené akci v ČT vyjadřovat. V jediné větě tak připomněl, jak hodnotí selhání velení vojenské policie, v jejímž čele opět stojí.

Proto publikujeme plné znění sms, kterou včera zaslal náčelník Vojenské policie, brigádní generál Vladimír Ložek redaktoru Janu Gazdíkovi:

Pane redaktore, těší mě Váš zájem o můj návrat do funkce a můj názor. Nevím, ale s jakým jiným mým pohledem byste jej srovnával a váš pohled a zhodnocení události, které jste již publikoval, jste vytvořil na základě informací z Vašich důvěrných zdrojů, na které máte nárok. V této chvíli nemám potřebu cokoli obhajovat, či se k něčemu vyjadřovat. A pokud hodláte z mého vyjádření něco použít, prosím o přesnou citaci.

Úsudek o nedostatku pokory ze strany náčelníka Vojenské policie ať si z předložených „důkazů“ udělá každý sám.