Ministerstvo obrany » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

20.6.2018 •Ministerstvo obrany vydalo osvědčení dalším 33 účastníkům třetího odboje a odporu proti komunismu. Společně s odznakem a pamětním dekretem je ve středu 20. června v Konferenčním sále Vojenského klubu Praha v Praze 6 předala ministryně obrany Karla Šlechtová odbojářům či pozůstalým.

Medailonky účastníků třetího odboje

19.6.2018 •Přestřižením pásky dnes byla otevřena panelová výstava věnovaná 20. výročí vzniku Duchovní služby AČR, která je až do 23. srpna ke zhlédnutí před budovou Generálního štábu AČR na Vítězném náměstí v Praze. Slavnostního okamžiku se zúčastnila ministryně obrany Karla Šlechtová, zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu brigádní generál Miroslav Hlaváč, hlavní kaplan AČR plukovník gšt. Jaroslav Knichal a řada dalších hostů.

Duchovní služba

19.6.2018 •Studenti, příslušníci stálého stavu a občanští zaměstnanci Univerzity obrany a také velitelé vojenských útvarů a zařízení brněnské posádky se v úterý dopoledne na slavnostním nástupu rozloučili s bývalým náčelníkem Generálního štábu AČR armádním generálem Josefem Bečvářem, jehož působení v čele armády se uzavřelo na konci dubna.

Univerzita obrany poděkovala emeritnímu náčelníkovi Generálního štábu

19.6.2018 •Ministerstvo obrany dnes vyhlašuje soutěž o věcné ceny Prázdniny s vojenskou historií. Soutěž je určena všem, kdo rádi cestují, navštěvují místa spjatá s naší historií a rádi amatérsky fotografují nebo natáčí videa. Soutěž se řídí následujícími pravidly:

Zapojte se do prázdninové soutěže k vojenské historii České republiky

18.6.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová a náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata dnes v pravoslavném chrámu Cyrila a Metoděje v Resslově ulici uctili památku na sedm československých parašutistů, kteří zde 18. června 1942, několik týdnů po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha, bojovali s převahou německých vojáků. I když nerovný boj nevyhráli, jsou dodnes hrdiny.

Parašutisté

16.6.2018 •Celostátní finále 11. ročníku soutěže Europa Secura 2018 pro střední školy skončilo včera ve vojenském zařízení Valdek v CHKO Brdy. Zúčastnilo se ho celkem 42 studentů ze všech krajů České republiky. Europa Secura je soutěž o Evropské unii a bezpečnostní politice pro studenty středních škol a jejím organizátorem byl Institut pro evropskou politiku EUROPEUM.

Celostátní kolo soutěže EUROPA SECURA 2018 vyhráli příbramští gymnazisté

16.6.2018 •Stovky dětí všech věkových kategorií z Nového Města nad Metují se v pátek 15. června zúčastnily Dne s branně bezpečnostní tematikou, který pro ně na letišti místního aeroklubu ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR připravili tamní hasiči, policisté a členové aeroklubu.

Branně bezpečnostního dne se v Novém Městě nad Metují zúčastnily stovky školáků

14.6.2018 •Týden plný zvratů, nečekaných událostí a především získávání cenných zkušeností. To si v současné době zažívá 42 studentů z celé České republiky v rámci 11. ročníku celostátního finále soutěže Europa Secura. Ti, coby vyslanci zemí Evropské unie, byli vysláni na průzkumnou misi do politicky značně nestabilního státu Dormenistánu.

42 studentů z celé České republiky

12.6.2018 •Čtrnáct tříčlenných vítězných týmů středoškoláků z různých koutů České republiky se v pondělí 11. června sjelo do výcvikového zařízení Valdek v Chráněné krajinné oblasti Brdy, aby zde během následujících pěti dnů změřily síly v celostátním kole 11. ročníku soutěže EUROPA SECURA 2018.

Celostátní kolo soutěže EUROPA SECURA 2018 vrcholí v Brdech

11.6.2018 •Velitelství ochranné služby Vojenské policie nedávno oslavilo 15 let existence. Na své příslušníky klade vysoké nároky a i proto se výcviky často neobejdou bez rozličných scénářů, zbraní, ale i techniky. Letiště v Bechyni se tak stalo místem, kde se uskutečnil výcvik transportu chráněné osoby, včetně napadení a podpory ze vzduchu.

Ochranná služba Vojenské policie cvičila v Bechyni