Ministerstvo obrany » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

26.5.2017 •Vojenští policisté od úterý do čtvrtka měřili síly na 24. sportovních hrách náčelníka Vojenské policie, které se konaly v Táboře. Závodili v jedenácti disciplínách a putovní pohár pro vítěze her zůstal na domácí půdě, tedy v Táboře.

XXIV. sportovní hry náčelníka Vojenské policie již mají svého vítěze

25.5.2017 •Úspěšní medailisté, sportovci a trenéři Armádního sportovního centra Dukla (ASC Dukla) se dnes odpoledne v Domě armády setkali s náměstkem ministra obrany Danielem Koštovalem. Všichni měli jedno společné. Na nejvýznamnějších světových a evropských soutěžích se v průběhu uplynulé zimní sezóny umístili na předních příčkách.

Náměstek Daniel Koštoval dnes přijal úspěšné sportovce ASC Dukla

25.5.2017 •Ve čtvrtek skončila čtyřdenní návštěva Tomáše Kuchty, náměstka ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací, v západoafrických zemích Burkina Faso a Nigeru. Cesta byla vyvrcholením několikaleté snahy rozvinout obrannou, vojenskou a obranně-průmyslovou spolupráci s těmito zeměmi.

Historická návštěva náměstka Kuchty v Burkině Faso a Nigeru

23.5.2017 •Na konci dubna se uskutečnila finanční sbírka zaměstnanců Ministerstva obrany (MO), Armády České republiky, státních podniků a příspěvkových organizací MO nazvaná Společně proti Crohnovi. Celkem se podařilo vybrat úctyhodných 277 568 korun.

Sbírka Společně proti Crohnovi vynesla přes čtvrt milionu korun

22.5.2017 •Anketu Král bílé stopy 2017 vyhrála a korunu pro nejlepšího lyžaře či snowboardistu sezony si nasadila Ester Ledecká z Dukly Liberec. Vyhlášení ankety se po předešlých ročnících v paláci Žofín přestěhovalo do alternativnějších divadelních prostor Jatka 78. Samotný večer pak byl v režii domácího divadelního souboru Cirk La Putyka a moderátora Petra Svěceného.

Královnou bílé stopy se podruhé v řadě stala Ester Ledecká

22.5.2017 •Házenkáři Dukly Praha v sobotu 20. května ve čtvrtém finálovém utkání porazili na palubovce v Edenu obhájce titulu z Plzně 27:26 a v sérii vyhráli 3:1 na zápasy.

Házenkáři Dukly Praha slaví mistrovský titul

21.5.2017 •Dnes na Národním hřbitově před terezínskou Malou pevností představitelé státu a zahraniční diplomaté uctili památku těch, kteří se stali obětí rasové a politické perzekuce v letech nacistické okupace.

Terezínská vzpomínka na oběti nacistické perzekuce

20.5.2017 •Dnešek přilákal milovníky letectví, ale i armádní techniky na letiště Čáslav. Po dvou letech se jeho brány otevřely opět veřejnosti. Tradiční akce, která je zaměřena nejen na prezentaci čáslavské základny, se zúčastnila řada útvarů Armády České republiky.

Den otevřených dveří letiště Čáslav

18.5.2017 •Dnes v Bruselu zasedala Rada Evropské unie pro zahraniční věci (FAC). Důležitého jednání se zúčastnil ministr obrany Martin Stropnický i další ministři obrany členských zemí.

Spolupráce s NATO - rozhovor

18.5.2017 •

Dvě desítky videí z různých sportovních disciplín, přes půl hodiny záběrů a čtyři vítězná videa. Tak v úterý 16. května skončila soutěž nazvaná „Řekni sportu ano”, kterou letos v dubnu pro žáky základních a studenty středních škol vyhlásilo Ministerstvo obrany ČR v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

Sportovci zaslali svá videa do soutěže