Ministerstvo obrany » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

25.6.2017 •Den ozbrojených sil ČR si v sobotu 24. května připomněla delegace Ministerstva obrany ČR vedená náměstkem ministra Tomášem Kuchtou u památníku československých legionářů ve francouzském Darney.

Česká delegace si ve francouzském Darney připomněla Den ozbrojených sil ČR

23.6.2017 •Druhý den pracovního pobytu v Gruzii zahájil Martin Stropnický prezentací podniků českého obranného průmyslu (PROPED) na velvyslanectví v Tbilisi a poté v Gori navštívil 93 letého válečného veterána.

Ministr obrany v Gruzii podpořil české firmy a navštívil válečného veterána

22.6.2017 •Martin Stropnický s prezidentem Gruzie Giorgi Margvelašvilim a velvyslancem Tomášem Pernickým dnes odhalili v Tbilisi sochu Václava Havla.

Projev ministra obrany Martina Stropnického při odhalení sochy Václava Havla v Tbilisi

22.6.2017 •Vývoj bezpečnostní situace ve světě, aktuální bezpečnostní otázky, spolupráce NATO a Gruzie, ale i průmyslová spolupráce obou zemí. To byla témata jednání ministra obrany Martina Stropnického s ministrem obrany Gruzie Levanem Izoriem. Odpoledne Martin Stropnický s prezidentem Gruzie Giorgiem Margvelašvilim společně odhalí v tbiliském parku sochu Václava Havla.

Martin Stropnický jednal v Tbilisi s gruzínským ministrem obrany

21.6.2017 •Před budovou Generálního štábu AČR dnes náměstek ministra obrany Jakub Landovský a první zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun uctili památku armádního generála Heliodora Píky. Přesně před 68 lety jej komunistický režim nechal popravit po vykonstruovaném procesu.

Generál Píka je vzorem pro české vojáky

20.6.2017 •Armáda a bezpečnost, nová role zbrojního průmyslu. Tak se jmenovalo v pořadí již 211. Žofínské fórum, které se konalo v úterý odpoledne v paláci Žofín. Konference se za Ministerstvo obrany zúčastnil náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta, za armádu promluvil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a nechyběl ani Jiří Hynek, prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu.

Na Žofínském fóru diskutovali otázky bezpečnosti i modernizaci výzbroje armády

20.6.2017 •V pondělí 19. června se náměstek ministra obrany Pavel Beran zúčastnil tradiční mezinárodní výstavy Le Bourget v Paříži, která je zaměřena na leteckou techniku a patří mezi nejznámější a největší svého druhu na světě.

Náměstek Pavel Beran se zúčastnil mezinárodní výstavy Le Bourget 2017

20.6.2017 •Jakub Landovský, náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie, služebně odletěl do Mexika a Kolumbie, kde od 7. do 14. června jednal se svými protějšky. S oběma protistranami jednal o možnostech vzájemné spolupráce, a to jak v průmyslové, vědecké a technologické oblasti, tak i ve vzdělávání. Doprovodila ho početná podnikatelská delegace z řad obranného průmyslu a to z toho důvodu, že součástí cesty byla i realizace projektů na podporu ekonomické diplomacie, do nichž se Ministerstvo obrany zapojuje.

Náměstek Landovský jednal o spolupráci v Mexiku a Kolumbii

20.6.2017 •Ministerstvo obrany uzavřelo v pátek 16. června smlouvu na Výstavbu komplexní technologie globální datové sítě – 1. etapa v hodnotě 477 milionů korun včetně DPH. Smlouva zajistí obnovu části, v současnosti již dosluhující, komunikační obranné infrastruktury.

Ministerstvo uzavřelo smlouvu na výstavbu globální datové sítě za 477 mil. Kč

20.6.2017 •V sále klubu Univerzity obrany v Brně se v pondělí 19. června uskutečnila v pořadí již 21. valná hromada Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. (AOBP) Jednání se zúčastnili zástupci významných výrobců a exportérů v oblasti zbrojního a bezpečnostního průmyslu a představitelé státních institucí a Armády ČR.

Na valné hromadě na Univerzitě obrany vystoupil i náměstek ministra Tomáš Kuchta