Ministerstvo obrany » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

20.4.2018 •Přesně v osmnáct hodin a šest minut přistál armádní letoun Airbus A-319 CJ na ranveji kbelského letiště s tělesnými ostatky kardinála Josefa Berana na palubě. V tu chvíli se celou Českou republikou na jeho počest rozezněly zvony. Repatriace kardinála Josefa Berana do vlasti je významným aktem nejen pro církev, ale pro celý národ. Po padesáti letech se tak naplní jeho poslední vůle.

Armáda přepravila ostatky kardinála Berana

20.4.2018 •Dvanáct humanitárních pracovníků se přihlásilo do Kurzu speciální přípravy pro krizové situace (kurz přežití). Ten začal právě dnes ve vojenském újezdu Březina. Potrvá týden a pořádá ho Ministerstvo obrany ČR s Velitelstvím výcviku – Vojenskou akademií ve Vyškově.

Ve Vyškově odstartoval kurz přežití pro novináře a humanitární pracovníky

18.4.2018 •Memorandum o spolupráci mezi Sekcí vyzbrojování a akvizic MO a Univerzitou obrany v Brně dnes podepsali náměstek ministryně obrany Daniel Koštoval a rektor–velitel UO brigádní generál Bohuslav Přikryl.

Podpis memoranda

18.4.2018 •Třetí ročník úspěšné akce Army den se ve středu 18. dubna uskutečnil v pražském obchodním centru Atrium Flora. Prezentaci Armády České republiky a Hradní stráže oficiálně zahájil náčelník generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a následně i ministryně obrany Karla Šlechtová, která se přišla pozdravit nejen s vojáky, ale i s občany, které zajímá armáda a služba v ní.

Army den představil vojenskou techniku a přilákal zájemce do profesionální armády

18.4.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová ve středu 18. dubna 2018 předložila vládě návrh na jmenování pěti nových generálů. Vláda návrh schválila, a pokud s ním bude souhlasit i prezident, ke jmenování dojde 8. května 2018.

Vláda schválila návrh na jmenování nových generálů

16.4.2018 •V květnu a v červnu 2018 dojde na Generálním štábu Armády České republiky k plánovaným personálním změnám. Ministryně obrany Karla Šlechtová proto dnes vyhlásila personální rozkazy k ustanovení čtyř generálů a jednoho plukovníka do nových funkcí.

Ministryně obrany ustanovila čtyři generály a jednoho plukovníka do nových funkcí

14.4.2018 •V sobotu 14. dubna zasedl užší krizový štáb Ministerstva obrany, který svolala ministryně obrany Karla Šlechtová. Zúčastnili se jej hlavní představitelé resortu i Armády České republiky.

Působení v misích je pro vojáky nelepší přípravou k obraně státu a vydá za roky výcviku, řekla ministryně obrany

13.4.2018 •Dnes se za účasti ministryně obrany ČR Karly Šlechtové, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a prvního náměstka policejního prezidenta brigádního generála Martina Vondráška uskutečnil v prostoru Letiště Leoše Janáčka v Ostravě − Mošnově mediální den cvičení Hradba 2018. Jeho součástí byla řada ukázek výcviku pěší roty AZ Krajského vojenského velitelství Ostrava ve spolupráci s Policií ČR, Cizineckou policií a ostrahou letiště.

Ministryně navštívila cvičení Hradba 2018

12.4.2018 •Ve středu 11. dubna uspořádala sekce vyzbrojování a akvizic pro zaměstnance Ministerstva obrany ČR v Praze odborný seminář, který se týkal problematiky NSPA (NATO Support and Procurement Agency).

Odborný seminář představil strukturu a fungování NSPA

9.4.2018 •V pondělí 9. dubna zavítala ministryně obrany Karla Šlechtová na 22. základnu vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Hlavním bodem návštěvy byla diskuze s velením základny o pořízení nových víceúčelových vrtulníků. Během své návštěvy se rovněž detailně seznámila s činnosti základny, leteckou technikou a jejími úkoly.

Ministryně obrany Karla Šlechtová navštívila posádky v Náměšti a Vyškově