Ministerstvo obrany » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

19.8.2017 •V první polovině tohoto roku provedli zástupci aliančního velitelství vzdušných sil z německého Ramsteinu (HQ AIRCOM) inspekci stavu alianční infrastruktury pořízené prostřednictvím programu bezpečnostních investic NATO (NSIP) na leteckých základnách Čáslav a Náměšť nad Oslavou.

Aliance je spokojena se stavem leteckých základen, které finančně podpořila

16.8.2017 •Senát dnes schválil novely branného zákona a zákona o službě vojáků v záloze. Díky těmto novelám se vojákům v aktivní záloze zvýší odměny a odstraní se některé další nejasnosti. Tyto změny již poslanci podpořili na konci června. Pokud změny podepíše prezidenta republiky, začnou platit již tento podzim.

Změny zvyšují motivaci občanů ke vstupu do aktivní zálohy

15.8.2017 •V pondělí 14. srpna se na pražském Klárově u Památníku Okřídleného lva uskutečnila pietní vzpomínka, která byla věnována československým letcům RAF u příležitosti 72. výročí návratu čsl. letců z Velké Británie do vlasti.

Vzpomínka na návrat československých letců RAF

14.8.2017 •Průlet dvou vrtulníků Vzdušných sil AČR, vojenské pocty s třemi čestnými salvami a poslední sbohem od řečníků. To vše v pondělí odpoledne 14. srpna vytvářelo kulisu v pražských Strašnicích, kde se ve Velké obřadní síni zdejšího krematoria konalo rozloučení s generálporučíkem Jaroslavem Klemešem. Ten zemřel v pondělí 7. srpna ve věku 95 let.

Poslední rozloučení s posledním výsadkářem

14.8.2017 •Poslední číslo časopisu A report přináší nejen reportáž z nasazení našich mentorů v iráckém Baládu, ale i z působení českého polního chirurgického týmu v Kábulu a nasazení českých vojáků v africkém Mali. Úvodní rozhovor s ředitelem Vojenského historického ústavu plukovníkem Alešem Knížkem je zaměřen na poměrně složité období, které nejen v souvislosti s rekonstrukcí budovy na Žižkově tuto instituci v nacházejících měsících čeká.

Nejnovější číslo A reportu věnuje nemalý prostor zahraničním misím

14.8.2017 •Dvojnásobnou medailovou radost zažila česká atletika předposlední den světového šampionátu v atletice v Londýně ve finále oštěpařů. Jakub Vadlejch vybojoval stříbro a Petr Frydrych přidal bronz. Oba si navíc dokázali v boji o medaile vylepšit osobní rekordy. Se zlatem Barbory Špotákové získali čeští oštěpaři, navíc všichni z jednoho sportovního oddílu Armádního sportovního centra Dukla, kompletní medailovou sbírku.

Atleti Dukly kralují světovému oštěpu. Ke zlatu Báry přibylo stříbro Vadlejcha a bronz Frydrycha

9.8.2017 •Královna oštěpu je zpátky na trůnu. Barbora Špotáková ovládla mistrovství světa v Londýně a zaokrouhlila svou fantastickou sbírku medailí. Hvězdná oštěpařka a dvojnásobná olympijská vítězka v úterý získala už desátou medaili.

Deset medailí Barbory Špotákové

9.8.2017 •Oštěpařka Barbora Špotáková potvrdila ve finále roli jedné z největších favoritek a získala po deseti letech druhý světový titul. Aktuální vítězný hod 66,76 metru zaznamenala ve druhé sérii. Českou hymnu si pak zazpívala před 60 tisíci diváky v hledišti olympijského stadionu, hlavním dějišti mistrovství světa v Londýně.

Oštěpařka Barbora Špotáková je podruhé mistryní světa

7.8.2017 •V pondělí odpoledne ve věku 95 let zemřel generálporučík Jaroslav Klemeš, hrdina a veterán druhé světové války. V únoru 1945 byl vysazen v okupovaném Československu v rámci Operace Platinum - Pewter. V roce 2016 obdržel nejvyšší státní ocenění, Řád Bílého lva. Kromě toho byl posledním žijícím výsadkářem vyslaným za války z Velké Británie do Československa. Pohřeb s vojenskými poctami se uskuteční v pondělí 14. srpna v 15 hodin ve strašnickém krematoriu v Praze.

Životopis generálporučíka Jaroslava Klemeše

1.8.2017 •Od čtvrtka 27. do pátku 28. července v České republice pracovně pobýval japonský Parlamentní viceministr obrany Takayuko Kobayashi. Na půdě Ministerstva obrany se setkal s náměstkem Jakubem Landovským.

Japonský Parlamentní viceministr pro obranu diskutoval s náměstkem Landovským