Jedenáctka převzala operační úkol

Autor: major Jindřich Plescher

V úterý 5. února 2013 ukončila 10. jednotka Provinčního rekonstrukčního týmu Lógar (PRT Lógar) svou činnost a předala pomyslnou štafetu 11. jednotce PRT Lógar.

Při slavnostním aktu poděkoval velitel 10. jednotky PRT plukovník gšt. Josef Kopecký příslušníkům svého kontingentu za kvalitní práci a popřál nové jednotce mnoho zdaru k plnění úkolů a v neposlední řadě potřebnou dávku štěstí.

Velitel 11. jednotky PRT major Vladimír Jelínek poté poděkoval předcházejícímu kontingentu za vstřícnost a spolupráci při předávání zkušeností a prostoru činnosti. „Svou kvalitní službou chceme navázat na dobré jméno Armády České republiky, které zde čeští vojáci vybudovali,“ dodal na závěr major Jelínek.

Vojáci 11. jednotky PRT budou v provincii Lógar působit pět měsíců a jejich úkolem bude po pěti letech ukončit činnost českého provinčního rekonstrukčního týmu. Zároveň připraví zázemí pro další české jednotky, které se budou v letošním a příštím roce podílet na výcviku, asistenci a poradenství ve prospěch Afghánských národních bezpečnostní sil.

Základ 11. jednotky PRT Lógar spolu s velitelem majorem Jelínkem tvoří vojáci 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce, doplnění o příslušníky jiných součástí AČR.